O AKCI

Run Music Festival – spojení radosti z pohybu, hudby a zábavy.

 

Je sobotní červnové dopoledne a v centru závodu Run Music Festival v údolí řeky Kamenice panuje čilý ruch. Běžci, diváci, posluchači, muzikanti. Nezasvěcence by skoro mohlo napadnout:  „No, trochu nesourodá skupinka, nemyslíte?“ Ale ne, ne tady. Tady, v jiřetínském údolíčku, veškerá nesourodost mizí na vlně akordů zaznívajících z pódia, na kterém se v kamarádské atmosféře střídají kapely. Nabití hudbou se závodníci zahřívají, popobíhají a rozcvičují. Někteří se ještě v kvapu převlékají, další nervozita dohnala až na místní toitoiky. Však je proč být nervózní, dnes přece závodníci neběží sami za sebe! Vlastní neúspěch se nese těžce, o tom není třeba se přít, ale existuje ještě něco, co se snáší daleko, daleko hůř. Jak by mohli zklamat kamaráda? Právě závod dvojčlenných štafet prověří chtě nechtě i charakterové vlastnosti závodníků. Velkodušnost absence jediného slova výčitky kamarádovi. Triumf, ovšem bez pýchy. Hrdé nesení porážky a zklamaných ambicí. To se ale předbíháme. To vše přijde později. Zatím se na jizerskohorské loučce zapadlé v údolí mezi kopci Špičák a Buková mísí jiné pocity. Očekávání, nervozita, euforie…

Vítejte na Run Music Festival, první akci svého druhu.

 

Běžecká část – sobota 27. 6. dopoledne, běh na dva význačné jizerskohorské vrcholy, Tanvaldský Špičák a Bukovou. Soutěž je založená na principu štafet dvojic, kdy každý člen z týmu zdolá jeden z vrcholů. První z dvojice běží na Tanvaldský Špičák, kde bude umístěna kontrola, a seběhne zpět do cíle. Cíl je zároveň předávacím územím štafet a první závodník zde předá štafetu druhému členu týmu. Ten pak běží navrchol Buková (druhá kontrola) a seběhne zpět do cíle. Tím závod pro tým končí. Start, předávka a cíl jsou umístěny na jednom místě, a to v centru závodu posazeným mezi oběma kopci. Délky tratí jsou 4,3 km úsek Špičák a 7,7 km úsek Buková, převýšení obou tras je stejné. Tratě vedou po turistických cestách a loukách.

Hudební část – po celou dobu závodu budou na pódiu hrát DJ’s a po ukončení běžeckých soutěží následuje žánrově rozmanitý hudební festival, na kterém se vystřídá 9 hudebních uskupení z Jablonce nad Nisou, Liberce a Prahy orientujících se na žánry pop, rock, punk, funk, blues, R&B.

Doprovodný program: slackline park, lanové překážky, přelanění řeky Kamenice, volejbalové hřiště, občerstvení

 

film